O PARKU
SKATE PARK STREET INLINE DRÁHA WORKOUT & PARKOUR IHRISKO BASKETBALOVÉ IHRISKO ODDYCHOVÉ ZÓNY ŽELEZNÉ SRDCE PARKOVISKO SKATEPARK BAZÉN BEŽECKÁ DRÁHA PUMPTRACK FUTBALOVÉ BRÁNY

SKATE PARK STREET

Výstavba prvej časti betónového skateparku začala v roku 2017. Jej súčasťou sú prekážky určené pre extrémne športy ako napríklad skateboarding, bmx, proscoot, či aggressive inline. Jedná sa o železo betónový monolitový odliatok s povrchovou úpravou. Táto časť skateparku sa nazýva aj Street (kopíruje mestské prostredie prekážok ako sú schody, múriky, či zábradlia). Skatepark sa nachádza v severnej časti areálu.

INLINE DRÁHA

Jej výstavba začala paralelne s výstavbou prvej časti skateparku a je určená pre všetky kolieskové športy. Je dlhá 250m a široká 3m. Tvorí je betón hrúbky 20cm so špeciálnou povrchovou úpravou. Jej tvar je trojuholníkový a disponuje tak troma zákrutami. Dráha je chodníkom prepojená s priľahlým parkoviskom a k dispozícií sú lavičky, kde sa môžete v pohodlí prezuť do korčúľ. Inline dráha sa nachádza v severnej časti areálu.

WORKOUT & PARKOUR IHRISKO

Výstavba ihriska začala v roku 2019 a je určené na posilňovanie s vlastnou váhou, poprípade na zdolávanie prekážok individuálnym štýlom prevedenia. Ihrisko disponuje niekoľkými hrazdami, zaujímavými prekážkami a tvorí ho aj špeciálny granulátový zmäkčený povrch, ktorý tlmí pády a je určitou prevenciou proti nechceným zraneniam. Ihrisko sa nachádza v severnej časti areálu.

BASKETBALOVÉ IHRISKO

Toto ihrisko je najnovším prírastkom areálu a jeho výstavba začala v roku 2020. Ihrisko je určené na hru basketbal a disponuje dvoma hlavnými basketbalovými košmi s pevnou konštrukciou a dvoma cvičnými basketbalovými košmi s nastaviteľnou konštrukciou. Cvičné koše sa nachádzajú na severnej strane ihriska. Celé ihrisko je oplotené ochrannou sieťou do výšky 4m a je voľne prístupné, bez poplatku. Povrch ihriska tvorí špeciálny granulát, ktorý je vodepriepustný a dizajnovaný tak, aby šetril zdravie a kĺby hráčov. Ihrisko sa nachádza v južnej časti areálu.

ODDYCHOVÉ ZÓNY

Súčasťou severnej a južnej časti areálu sú oddychové zóny, tak zvané zelené lúky, na ktorých môžu návštevníci parku tráviť svoj voľný čas napríklad na deke, alebo pri rôznych aktivitách. Hádzanie freesbee, volejbal, či iné loptové hry. Nakoľko sa jedná o novovzniknutý park, tak tieto plochy ešte potrebujú povrchové a výsadbové úpravy, pravidelné kosenie a údržbu. V nasledujúcich mesiacoch a rokoch prebehne úprava spomínaných plôch, ktoré sa budú môcť následne plnohodnotne využívať.

ŽELEZNÉ SRDCE

Je charitatívny projekt, ktorý tvorí zberná nádoba umiestnená v srdci areálu. Medzi severnou a južnou časťou bola v roku 2021 umiestnená zberná nádoba v tvare srdca, ktorá slúži na zber PET vrchnáčikov. Tie sa následne odovzdávajú do rôznych nadácií, alebo rodín, ktoré vrchnáčiky predajú a zo zisku dokážu pomôcť tým, ktorí to potrebujú. Na projekt sa vyzbierali ľudia vo verejnej zbierke. Sme veľmi radi, že sa ľudia aj takto dokážu spojiť a vzájomne si pomáhať.

PARKOVISKO

V tesnej blízkosti areálu sa nachádza parkovisko na 170 áut, ktoré je určené pre obyvateľov mesta a návštevníkov areálu Parku pohybu.

SKATEPARK BAZÉN

Skatepark sa nachádza v severnej časti areálu. V roku 2022 sme doplnili a otvorili ďalšiu časť bazén alebo pool.

BEŽECKÁ DRÁHA

V južnej časti areálu sa nachádza pôvodná bežecká dráha, ktorá je široká 2m a dlhá približne 200m. Jej povrch tvorí vylievaný asfalt a tiahne sa po obvode celej južnej časti. V pláne je túto bežeckú dráhu rozšíriť a obnoviť jej povrch špeciálnym granulátom, ktorý bude oveľa vhodnejší na denné využívanie. V minulosti sa plánovalo vybudovať novú bežeckú dráhu po obvode inline dráhy, ale nakoľko sa povrch starej dráhy dá využiť, považujeme to za správne riešenie.

PUMPTRACK

je uzavretá, umelo vytvorená dráha, ktorá je určená na jazdu s bicyklom, kolebežkou, korčulami, či skateboardom. Táto dráha je navrhnutá tak, aby sa dala zvládnuť bez potrebného šliapania do pedálov, či potrebného odrážania sa. Okruh je tvorený vlnkami a zákrutami rôznych typov a veľkostí, ktoré umožňujú udržiavať, alebo dokonca zvyšovať rýchlosť. Princípom je to, že jazdec poháňa bicykel, kolobežku, korčule, alebo skateboard zotrvačnosťou, pričom mu pomáha pohyb tela smerom hore a dole. Mesto Levice v rozpočte mesta schválilo financie na projektovú dokumentáciu pre nové bicyklové ihrisko, ktoré sa bude nachádzať v južnej časti areálu. Projektová dokumentácia by mala byť hotová do konca novembra 2021.

FUTBALOVÉ BRÁNY

Futbalové bránky na severnej strane parku, na jednoduchý tréning a kopanie na bránu.